O nas

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zakład Patologii Spółka z o.o. powstał w roku 1991 jako Pracownia Histopatologii utworzona przez Dr n. med. A. Stefanowa-Urbaniak, specjalistę patomorfologii i histopatologii onkologicznej. W styczniu 1994 Pracownia została wpisana do Rejestru Zakładów Opieki Zdrowotnej Wojewody Świętokrzyskiego. W ciągu kolejnych lat jakość i terminowość naszej pracy powodowały stały wzrost liczby naszych kontrahentów i zatrudnienie kolejnych specjalistów. W roku 2007 Pracownia uległa przekształceniu w Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zakład Patologii Sp. z o.o. zarejestrowana w KRS pod nr 0000269631. Aktualnie w skład Zakładu Patologii wchodzą Pracownie: Histopatologii, Cytologii, Biopsji Cienkoigłowej Aspiracyjnej, Cytodiagnostyki Ginekologicznej, Immunohistochemii i Transmed. W Pracowniach wykonywane są badania histopatologiczne, cytologiczne i immuno-histochemiczne. W gabinetach Zakładu wykonuje się biopsje aspiracyjne cienkoigłowe pod kontrolą cyfrowego aparatu USG i pobiera materiał do cytologii ginekologicznej według obowiązujących standardów.

Zakład zlokalizowany jest w nowym budynku w pobliżu zespołu kieleckich szpitali przy ul. Jagiellońskiej 70. Na powierzchni 620 m2 zainstalowano wszystkie potrzebne do tego typu działalności nowoczesne urządzenia znanych firm: Shandon, Leica, Opton, Microm, Lipshaw, Benchmark, Zeiss, Nikon,Olympus.

Zakład wyposażony jest w nowoczesne i ekologiczne systemy wentylacyjne i klimatyzacyjne, dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Proces wykonywania badań jest skomputeryzowany od roku 1997, a wyniki natychmiast po opisaniu dostępne są dla kontrahentów na serwerze Zakładu, który posiada stałe łącze internetowe. Zakład Patologii czynny jest w dni powszednich w godzinach od 7.00 do 19.30 i w soboty od 7.00 do 14.00.

NZOZ Zakład Patologii Sp. z o.o. odbiera materiał do badań i przekazuje wyniki własnym transportem – samochodami przystosowanymi do przewozu materiałów tkankowych. Udostępniamy specjalne pojemniki do przewożenia materiału i niezbędne druki skierowań.

Do realizacji usług został powołany zespół o odpowiednich kwalifikacjach pod kierownictwem specjalisty patomorfologii i histopatologii onkologicznej z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem zawodowym.

Zakład posiada Licencje Komisji Akredytacyjnej Polskiego Towarzystwa Patologów.

Doświadczenie załogi i jej autorytet, wieloletnia działalność, nowoczesne procedury diagnostyczne, komputeryzacja, własne środki transportu, łączności, jakość i szybkość wykonania (48-72 godziny) badań spowodowały, że obdarzyły nas zaufaniem liczne szpitale, przychodnie, ośrodki zdrowia i specjalistyczne gabinety lekarskie centralnej i południowej Polski.